A niech to gęś kopnie!

Co zrobić, aby zająć i wyciszyć dziecko? Dać mu spokojne zajęcie. Idealnie do tego nadają się farbki, kredki, wycinanki. A czy nie można zająć w ten sposób dorosłego? Oczywiście, że można. Nie bez kozery powstają coraz to nowe kolorowanki dla dorosłych. Od kolorowanek dla dzieci, te różnią się przede wszystkim poziomem skomplikowania. Pola do wypełniania są mniejsze, obrazki bardziej rozbudowane. Dzieci dopiero ćwiczą motorykę, uczą się dokładności, dorośli natomiast czerpią inne korzyści. Podczas kolorowania można się uspokoić, wyciszyć i przemyśleć parę spraw.

Czym ta kolorowanka różni się od innych? Jej dowcip polega na przekleństwach. Jednakowoż nie uświadczymy tutaj słów wulgarnych. Można złość, czy emocje wyrażać na wiele oryginalnych i ciekawych sposobów. Wiele mnie zaskoczyło i rozśmieszyło. Znaliście takie przekleństwa jak: na baranie rogi, o wciórności, czy bo strzelę ambę? Bo jasny gwint, czy niech cię gęś kopnie, to znają wszyscy.

Oprócz liter w różnych stylach, na stronie znajdują się rysunki, mniej lub bardziej pasujące do przekleństwa. Tak więc jasny gwint otaczają koła zębate i roboty, wokół motylej nogi fruwają motyle, a kurka wodna znajduje się pod wodą. Natomiast obok niech to dunder świśnie zamiast piorunów mamy owoce, do stu tysięcy kartaczy nie otaczają pociski, ale łąka i balony, natomiast na stronie z ożeż ty orzeszku nie ma ani jednego orzecha.

Kolorowanka jest dokładnie taka, jaką lubię. Ostatnią stroną jest kawałek kartonu, także kolorowanie na kolanach, czy łóżku nie stanowi żadnego problemu. Kolorowanki są jednostronne i na dokładkę da się je wyrwać. Same kartki są dość grube. Nie sprawdzałam, czy mazaki przebijają, ale z farbkami nie było żadnego problemy. Strona się nie zmarszczyła i nie przetarła. Poziom skomplikowania, styl kolorowanek i wielkość elementów są niezwykle zróżnicowane.

Czy każdy obrazek mi się podoba? Nie. Nie istnieje kolorowanka, w której podobałoby mi się dokładnie wszystko. Niemniej polecam tę pozycję dla osób z poczuciem humoru i tym, którzy lubią kolorowanki.