CKM po raz ostatni.

CKM. Artykuł: 50 męskich zasad – bądź dumnym samcem w 2018 roku (i zawsze!).

CKM, czyli Czasopismo Każdego Mężczyzny stanowczo nie jest czasopismem dla mnie. Nie tylko ze względu na nazwę sugerującą płeć odbiorców, ale także ze względu na tony smalczyzmu, jakie się tam znajdują. Tak, tam jest dość sporo treści, a mężczyźni nie kupują go ze względu na roznegliżowane panie. Szukają oni także rad jak żyć, jak podrywać kobiety i jak być Prawdziwym Mężczyzną™. Wpis znajduje się w najnowszym numerze wyżej wspomnianego magazynu i jest autorstwa Mateusza Zielińskiego. Komentarze są w większości moje.

 

 

Skoro mężczyźni roszczą sobie prawo do określania jak Prawdziwa Kobieta™ ma się zachowywać, ubierać i co myśleć. Uważam, że mogę sobie poteoretyzować na temat tego, jaki ma być prawdziwy mężczyzna.

UWAGA! WPIS ZAWIERA W SOBIE ZABÓJCZĄ DAWKĘ IRONII, FEMINIZMU I LEWACTWA.

 

41. Jeśli jedziesz samochodem z kobietą, to zawsze ty prowadzisz. Jedyna usprawiedliwiona sytuacja, kiedy kobieta wiezie ciebie wtedy, gdy jesteś pijany.

Jeszcze bym jej zakleiła usta, aby nie jazgotała. Zaczyna się znów z grubej rury.

 

42. No dobra. Połamane obie ręce lub obie nogi też to usprawiedliwiają.

Co? Prawdziwego Mężczyznę miałyby powstrzymać takie drobnostki?

 

43. Zasada jest prosta. Gdy męska toaleta jest zajęta, można wejść do pierwszej wolnej.

W jaki sposób korzystanie z toalety ma uczynić kogoś prawdziwym mężczyzną?

 

44. Nigdy – nigdy! – nie rozmawiamy z kumplami o polskiej polityce albo religii. Nigdy!

Tak postanowił Tajemny Międzynarodowy Zjazd Prawdziwych Mężczyzn.

 

45. Nawet jeśli kumpel wrzucił do internetu informację o kacu-gigancie po wczorajszym piciu i ty masz takiego samego kaca, to nie odpowiadasz my hasztagiem #jateż. Po prostu nie.

Bo ktoś mógł pomyśleć, że ten kumpel Cię… Ach, śmieszki z molestowania i gwałtu zawsze na propsie.

 

46. Na absolutnie każde pytanie można odpowiedzieć jednego z zaledwie trzech podstawowych słów: „tak”, „nie”, „wal się”. OK, to cztery słowa.

Co chcesz zjeść? Na jaki film pójdziemy do kina? Co panu dolega? Jaki ser panu podać? Musisz być fascynującym rozmówcą.

 

47. Istnieje męska przyjaźń. Pewnie istnieje także przyjaźń między kobietami. Natomiast przyjaźń między kobietą a mężczyzną to wymysł lasek, które wolą się oszukiwać, że nie pójdą z do łóżka z każdym.

O! Mój ukochany friendzone! Czekałam na ciebie, mój przyjacielu! Kobiety prześpią się z każdym, kto tego zechce. To chyba oczywiste!

 

48. Nigdy nie dawaj drugiej szansy swojej byłej kobiecie. Ona się nie zmieniła – poza tym, że teraz jest starsza. To samo dotyczy byłej twojego kumpla.

Inne kobiety się nie starzeją, tylko piękne i młode jak kwiatuszki czekają, aż taki ogier jak Ty je poderwie. Pssst… zdradzę Ci tajemnicę. Ty też jesteś starszy.

 

49. Mężczyzna dla swojego kumpla jest gotów na wszystko, poza jedną rzeczą: nigdy nie umyje pleców pod prysznicem na siłowni.

Ale w wannie to inna rozmowa.

 

50. Kto nie pije, ten kapuje!

No wiadomo! Co to za facet, który nie ma ochoty na picie? Albo, co gorsza, abstynent?

 

Mężczyźni śmieją się z kobiecej i młodzieżowej prasy, że jest mało ambitna i infantylna. Tutaj czytelnik dostaje dokładnie to samo, tyle że w samczej otoczce: porady jak żyć, jak zadowolić drugą połówkę, wywiady ze znanymi ludźmi… nawet psychotesty (mój ulubiony ze strony to ten sprawdzający, czy jesteś Chińczykiem). Tyle że zamiast ubranych wyfotoszopowanych kobiet z ceną odzieży, mamy rozebrane wyfotoszopowane kobiety, zamiast recenzji szminek – recenzje aut. Nawet mamy kącik kulinarny! No i oczywiście tona reklam.

Aby Wam nie było smutno, zapraszam na kolejny nieśmieszny dowcip.

Żona do męża:
– Coś się dzieje z moim telefonem. Rozmawiałam dziś z przyjaciółką, ale nic nie mogłam zrozumieć.
– A próbowałyście nie mówić naraz?

Nie odchodźcie, jeszcze bonus! Cytat z wywiadu z Chadą, idealnym przykładem porządnego mężczyzny.

Generalnie spinam się na przy nich [wywiadach], czuję się jak dziewica na balu maturalnym, najchętniej skorzystałbym z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Ciao!

 

Części: 1, 2, 3, 4, 5.