Kącik porad CKM

CKM. Artykuł: 50 męskich zasad – bądź dumnym samcem w 2018 roku (i zawsze!).

CKM, czyli Czasopismo Każdego Mężczyzny stanowczo nie jest czasopismem dla mnie. Nie tylko chodzi o nazwę sugerującą płeć odbiorców, ale także ze względu na tony „szmalczyzmu”, jakie się tam znajdują. Tak, tam jest dość sporo treści, a mężczyźni nie kupują go ze względu na roznegliżowane panie. Szukają oni także rad jak żyć, jak podrywać kobiety i jak być Prawdziwym Mężczyzną™. Wpis znajduje się w najnowszym numerze wyżej wspomnianego magazynu i jest autorstwa Mateusza Zielińskiego.

 

 

Skoro mężczyźni roszczą sobie prawo do określania jak Prawdziwa Kobieta™ ma się zachowywać, ubierać i co myśleć. Uważam, że mogę sobie poteoryzować na temat tego, jaki ma być Prawdziwy Mężczyzna.

UWAGA! WPIS ZAWIERA W SOBIE ZABÓJCZĄ DAWKĘ IRONII, FEMINIZMU I LEWACTWA.

 

1. Mężczyzna nosi zarost, ponieważ jest mu tak wygodnie. A nie dlatego, że jest taka moda.

Te rosnące jak grzyby po deszczu salony barberów oraz sklepy z akcesoriami do brody są tego najlepszym przykładem. Chciałabym zwrócić uwagę, że jeszcze parę lat temu mężczyzna mógł co najwyżej kupić maszynkę do golenia. Poza tym, co komu do tego, dlaczego ktoś ma taką stylówkę, a nie inną?

 

2. Mecz w telewizji oznacza spotkanie z kumplami, dużo piwa i dużo wulgaryzmów. Nie ma innej możliwości.

Nie, żebym coś miała przeciwko piwu, wulgaryzmom, czy potrzebie odreagowania. Ale serio? Jak facet się spotyka z kumplami, obowiązkowo musi być głośno, wulgarnie i alkohol musi lać się strumieniami? Współczuję ludziom, którym czas wolny kojarzy się jedynie z takim zachowaniem.

 

3. Klepnięcie w tyłek obcej kobiety jest molestowaniem. Klepnięcie w tyłek swojej kobiety jest komplementem.

Z pierwszą częścią absolutnie się zgadzam. Z drugą pod warunkiem, że partnerka tego chce i to lubi. I kobieta nie jest niczyja „własnością”. To ona decyduje czy klapsy są w porządku, czy nie. To jej tyłek.

 

4. Twoja kobieta ma prawo odmówić seksu. Lecz jeśli robi to przez tydzień non stop, to znaczy, że nie jest już Twoją kobietą.

Bo kobieta nie ma prawa być chora, mieć złego okresu w pracy, stresu, albo zwyczajnie nie mieć nastroju na seks. Jeśli nie spełnia poleceń właściciela, może on wymienić sprzęt na nowy.
Wspomniałam już, że kobieta nie jest niczyją własnością?

 

5. Schabowy, stek, burger. A nie pakora, kofta czy spaghetti z cukinią. Mężczyzna je mięso i koniec kropka.

Amerykańscy naukowcy udowodnili, że od warzyw maleją penisy, a mężczyźni niewieścieją. Zobaczcie na Michaela Arnsteina, Brendana Braziera czy Carla Lewisa. Prawdziwe cherlaki!

 

 

6. Mężczyzna jest mężczyzną. Kobieta jest kobietą. Facet, który przeszedł operację zmiany płci, jest transseksualistką – ale z całą pewnością nie jest kobietą.

Nie operację. Korektę. Nie wiem, czemu się wydaje, że osoba transseksualna chodzi sobie jako facet/ kobieta x lat, potem nagle coś mu/jej odwala, idzie sobie coś obciąć czy coś tam przyszyć i nagle wychodzi jako osoba innej płci. Nie. Proces, który doprowadza do operacji korekty płci, jest długi i nie do końca przyjemny. To, że nie mieści Ci się w głowie to, że osoba z penisem może czuć się kobietą, nie znaczy, że tak nie jest.

 

7. Brzydkie kobiety są brzydkie. Nawet gdy Karolina Korwin-Piotrowska uważa inaczej.

Lepiej usiądź. Siedzisz? Dobrze. Są różne kanony piękna i kobiety, które są brzydkie, dla innych mogą być piękne dla i odwrotnie. Nie ma jednego wzoru piękna i jednej definicji atrakcyjności. Nie wiem tylko, co Karolina Korwin-Piotrowska ma z tym twierdzeniem wspólnego.

 

8. W ramach obrony koniecznej mężczyzna ma prawo powiedzieć kaszalotowi, żeby spieprzał.

W jakich okolicznościach polski mężczyzna spotyka kaszalota? Przemierzając wpław ocean? Rozumiem, że Prawdziwy Mężczyzna musi zasadzić drzewo, wybudować dom i przepłynąć wpław ocean? Podpowiem, że kaszalot jest największym mięsożernym zwierzęciem na ziemi (za Wikipedia) i nie sądzę, aby obchodziło go Twoje „spieprzaj”. 

 

 

9. Facet, który nie jest w stanie unieść na rękach swojej kobiety, nie jest mężczyzną.

A niby czemu miałby to robić? Serio? Czemu? Większość kobiet potrafi chodzić samodzielnie. Nie trzeba nas przenosić przez kałuże i przez brudne trawniki. Same sobie świetnie dajemy radę.

 

10. Prawdziwy mężczyzna może wnieść lodówkę na 4. piętro. Ale nie musi – bo zarabia i stać go na to, żeby zapłacić za jej wniesienie innym.

Podpowiem geniuszu, że każda osoba niebędąca dzieckiem przy pełni władz umysłowych może to zrobić.

 

Ta część była słaba, przyznaję. Ale to tylko wstęp. W następnym odcinku dowiemy się co zrobić, aby nie wyglądać gejowsko, co może pić prawdziwy mężczyzna i jakie piersi podobają się facetom. Na koniec zapraszam na dowcip z tej gazetki. Powiem szczerze, że on jest moim zdaniem nawet udany.

Wywiad z najskuteczniejszym domokrążnym sprzedawcą systemów antywłamaniowych:

– Na czym polega sekret pańskiego sukcesu?
– Nic wielkiego, jak nie zastaję nikogo w domu, zostawiam ulotkę na stole w kuchni.

Ciąg dalszy mądrości z CKM nastąpi…

Części serii z CKM-em: 1, 2, 3, 4, 5.