O mnie

Miło Cię widzieć Przybyszu na mojej stronie!

Urodziłam się w ’89 roku, w byłej stolicy nieistniejącego już województwa. Dorastałam na wsi, której nazwa jest dość podobna do nazwy pewnego miasteczka rekreacyjnego. To powodowało zabawne sytuacje. Przynajmniej dla mieszkańców.

Śmieję się, że rodzice nauczyli mnie wcześnie czytać, abym sama się zapoznawała z książeczkami, a oni mieli spokój. Nie, abym polubiła tę czynność od razu, ale jak się wciągnęłam, to książkę miałam niemal przyklejoną do ręki.

Przygodę z książkami zaczęłam tradycyjnie od bajek, później namiętnie zaczytywałam się w powieściach Karola Maya i Joanny Chmielewskiej, potem naturalnie przerobiłam wszystkie pozycje dla nastolatek w wiejskiej bibliotece. O czym można poczytać tutaj? Nie ograniczam się do konkretnych gatunków. Uważam, że w każdym znajdę coś dla siebie. Piszę o książkach dobrych i złych. O fantastyce i romansach. O tych wydanych niedawno, jak i parę lat temu. Chociaż… czy wszystkich? Zna ktoś dobry erotyk?

Co poza tym robię? Czasem jakąś bransoletkę zrobię, czasem na rowerze pojeżdżę, ale jakoś inne zajęcia się mnie nie trzymają na dłużej. Jestem też wegetarianką, feministką i ateistką.

Zapytacie czemu kaktusik? Chciałoby się rzec, że klującą roślinka nawiązuje do mojej zranionej duszy, a książka to ucieczka przed moimi demonami. Nie mogę nawet wykorzystać porównania do kolców pewnego kwiatu — mojego drugiego imienia. Po prostu ten kaktusik jest słodki i podoba mi się.

Zapraszam do kontaktu przez mail: agataroza@medytacjenadksiazka.pl.

Możecie mnie znaleźć także na Facebooku, Instagramie, oraz portalu Lubimy Czytać. Jeśli gdzieś w polskim internecie znajdziecie użytkowniczkę o pseudonimie chiyome, to zapewnie ja. 😉

PS, Jeśli macie dla mnie pracę w księgarni, to dajcie cynk.