Współpraca

Współpracuję z poniższymi portalami.

Dla portalu Duże Ka piszę najdłużej. I ta współpraca świetnie się układa. Współtworzą ją osoby z czytelniczą pasją, amatorsko, hobbystycznie. Na stronie znajdzie się literatura z każdego gatunku: romans, fantastyka, thriller, poradniki, literatura historyczna, wiersze… nawet kalendarz, czy kolorowanka. Do tego premiery, nowinki i konkursy… dużo konkursów. Prowadzę także fanpage tego portalu.

Drugim ważnym dla mnie portalem jest Papierowe motyle. Współtworzony jest przez moją wieloletnią przyjaciółkę. Tutaj dziewczyny starają się, jak mogą, aby to wyglądało profesjonalnie i odpowiednio do tematyki. Wychodzi im to całkiem nieźle! Brakowało na rynku portalu z literaturą młodzieżową, ale nie dziecięcą. Także znajdą się tutaj artykuły dla czytelników w wieku 12-18 lat: new adult, young adult, młodzieżowa fantastyka, czy nawet klasyki takie jak „Ania z Zielonego Wzgórza”. Użytkownicy mają możliwość umieszczania tam swojej twórczości, a raz w miesiącu jest do wygrania atrakcyjna nagroda. Jestem bezwzględną moderatorką forum, na którym rozmawiamy o wszystkim.

Sporadycznie współpracuję także z Papierowym Psem. Znajdziesz tam recenzje książek i filmów przeznaczonych dla najmłodszych, różne ciekawostki, konkursy i interesujące artykuły. Portal ten organizuje konkurs plastyczno-literacki dla dzieci Bazgroł. Choć starsi też znajdą coś dla siebie.

Ostatni portalem jest Secretum. Tutaj odnajdą się wielbiciele fantastyki, SF, horrorów i tak dalej. Prócz recenzji książek, znajdą się również felietony oraz opowiadania użytkowników, konkursy, zdjęcia z konwentów, czy ciekawostki związane z tematyką strony.

Zaufali mi także autorzy, tacy jak chociażby Artur Urbanowicz. W książce „Grzesznik” znalazła się moja rekomendacja.

Biorę udział jeszcze w dwóch projektach.

Jeśli tęsknisz za świętami, to blog Znalezione pod choinką jest dla Ciebie. W okolicach około świątecznych zaczynają się pojawiać wpisy odnoszące się do literatury i filmografii z tematyką świąteczną. Ja, mimo mojego ateizmu, uwielbiam choinki, lampki, zapach pomarańczy i goździków, także dla mnie jest to pozycja obowiązkowa w grudniu.

Czytam pierwszy jest całkowitą nowością na polskim rynku. Projekt zakłada, że osoby niemające współpracy z wydawnictwami mogą „zapracować” na książki, i otrzymać je często przed premierą jeszcze. Podobają mi się jasne zasady i to, że do portalu zaczynają dołączać inne wydawnictwa.